OHLÉDNUTÍ ZA DRAKIÁDOU 2019


Na sobotu 5. října 2019 jsme připravili naší tradiční Drakiádu na vrcholu Kozákova před Riegrovou chatou. S obavami jsme sledovali předpověď a vývoj počasí a skutečnost byla taková, že jsme všichni při letošním ročníku zažili nepříznivou tvář paní přírody. Celý den bylo deštivo a chladno a tak jsme byli velmi zvědaví, kolik příznivců naší akce přivítáme na startu. Bohužel se musíme zmínit i o jedné nepříjemné skutečnosti - v pátek a v sobotu těsně před Drakiádou byla na internetu zveřejněna informace, že Drakiáda byla zrušena. Opravdu velmi děkujeme za tento způsob "pomoci" při propagaci akce.
Naši věrní příznivci nás však i přes všechny překážky nezklamali a tak jsme při prezenci a registraci majitelů draků přivítali bezmála 70 účastníků akce. Tradičně se na start dostavili malí i velcí nadšenci a doprovázeli své "dračí svěřence". K vidění byli draci všech velikostí i grafických námětů a tak jsme s nimi zažili pěkné odpoledne.
Hned po příchodu dostal každý malý návštěvník krásně ozdobeného perníkového dráčka. Každý dětský návštěvník si také za účast na Drakiádě odnesl nějakou cenu, kterou si mohl sám vybrat.
Dort za nejhezčí vlastnoručně vyrobené draky si letos odnesli Anička Pospíšilová a kluci Daniel, Dominik a Dušan Cinkovi. Gratulujeme.
Nakonec tedy vše dobře dopadlo a my se již těšíme na další ročník Drakíády první říjnovou sobotu v roce 2020. V sekci Fotogalerie webových stránek KČT Semily múžete vidět snímky z letošního ročníku a třeba se na nich i najdete. Další snímky jsou zveřejněny na sociálních sítích.

Všem děkujeme za účast a pěkné společné zážitky.

 

Klub českých turistů Semily

web vytvořil www.helpmark.cz