Úspěšný rok 2019 úderem úterní silvestrovské půlnoci skončil a všichni jsme vstoupili do nového roku, který nese magický letopočet 2020. Již od ranních hodin jsme při cestě na Kozákov potkávali zástupy turistů, kteří po oslavách vyrazili za relaxací na dominantu v okolí Semil, horu Kozákov. Počasí nám na rozdíl od předchozího roku ukázalo vlídnou tvář, bylo slunečno s teplotou kolem bodu mrazu. Krajina byla pokropena lehkým sněhovým popraškem, který pomohl vytvářet při naší první velké akci roku 2020 opravdu krásnou přírodní scenérii. Úchvatné pohledy se nabízely při západu slunce a Kozákov kromě turistické veřejnosti navštívili i milovníci bicyklů, vozíčkář a zvířata byla reprezentována skupinkou psů. Děti mohly využít i atrakce na přilehlém hřišti. A nakonec jsme byly svědky i pokusu o létání.
Výstup byl tradičně koncipován jako hvězdicový a při prezentaci v Riegrově chatě na Kozákově jsme přivítali 1.508 nadšených účastníků a dalších více než 500 zúčastněných lidí se nezaregistrovalo. Každý účastník obdržel vkusný pamětní list na tuto akci a v restauraci mnozí z nich načerpali nové síly při občerstvení.
Z technických důvodů zde nezveřejňujeme momentky z akce. Na webových stránkách KČT Semily jsou pod záložkou Fotogalerie zveřejněny snímky z letošního novoročního výstupu. Setkat se s nimi můžete i na sociálních sítích.
Těšíme se na setkání s Vámi i při dalších pořádaných akcích KČT Semily v roce 2020, jejichž termínový rozpis uvádíme v sekci Připravujeme webových stránek KČT Semily.

Klub českých turistů Semily

web vytvořil www.helpmark.cz